Toplantıda Erdoğan, Suriye'de ABD'nin 20'den fazla üssü olduğuna vurgu yaparak "Suriye'de Amerika'nın üslerinin ne işi var? Bu üslerle ne yapılıyor. 23 üs. Bütün bunları da değerlendirmek gerekmiyor mu?" söyleminde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Türkiye'nin insansız hava aracını düşürmesi ile ilgili "İnsansız hava aracını ABD düşürürken bu Türkiye şu anda NATO'da Amerika'nın ortağı değil mi? Bunu neyle izah edeceğiz?" dedi.

Devlet Bahçeli: 'İki devletin ön planda olduğu tiyatro sergilendi' Devlet Bahçeli: 'İki devletin ön planda olduğu tiyatro sergilendi'

Erdoğan, ABD'ye tepki göstererek düşürülen SİHA ile ilgili şunları söyledi;

"Ama Türkiye'nin bir insansız hava aracını ABD düşürüyor. İnsansız hava aracını ABD düşürürken bu Türkiye şu anda NATO'da Amerika'nın ortağı değil mi? Bunu neyle izah edeceğiz?"

ABD'nin terör ögütlerine destek olduğunun altını çizen Erdoğan, "İşimize geldiği zaman ortak, işimize geldiği zaman bütün terör örgütlerini şu anda ABD destekliyor, eğitiyor, donatıyor. Sonrada maalesef yine Suriye'de Ortadoğu'da buraları kan gölüne çeviriyor. Bunları da görelim" ifadesini kullandı.

Editör: Nehir Durdağı