Yapay zeka ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesini taklit edip, bazı iş insanları ile üst düzey kamu yöneticilerini arayarak dolandırmaya çalışan 26 yaşındaki Fatih Emre Hülagü, önceki yakalanarak gözaltına alınmıştı. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen Fatih Emre Hülagü savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. İşlemleri tamamlanan Hülagü, cezaevine gönderildi.

10Haber'den Masum Gök'ün haberine göre; Fatih Emre Hülagü ifadesinde, kendisini cumhurbaşkanlığında çalışan bir kişi olarak tanıttığını ve insanları arayıp para istediğini itiraf etti. Hülagü, uygulamalar aracılığıyla ile kendi konuşmalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesine dönüştürerek bu sesleri aradığı kişilere dinlettiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sesini yapay zeka yoluyla taklit ederek dolandırıcılık yapan Fatih Emre Hülagü'nün, eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü’nün oğlu olduğu ortaya çıktı.

Dolandırıcılığa adı karışan Fatih Emre Hülagü’nin babası Metin Hülagü, Abdulhamid’in ailesine maaş bağlanması gerektiğini savunmuş ve canlı yayında İlber Ortaylı ile tartışmıştı.

Editör: Grlyrtts