Eskişehir Tepebaşı ilçesi Uluönder Mahallesi’nde 2 yıllık evli olan Atilla Sarıhan ile Rus uyruklu eşi Elena Samsanova, geçtiğimiz Mart ayında aralarında kavga çıktı.

Antalya'da güvenlik görevlisi  Bekir Kılıç yaşamını kaybetti! Antalya'da güvenlik görevlisi Bekir Kılıç yaşamını kaybetti!

Atilla Sarıhan, Elena Samsanova’yı defalarca bıçakladı.

Elena Samsanova hayatını kaybederken Atila Sarıhan, çıkarıldığı mahkemece ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Eskişehir Cumhuriyet Savcısı Ersin Tosun, hazırladığı iddianameyle tutuklu sanık Atila Sarıhan hakkında Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açtı. Rus uyruklu eşi Elena Samsanova’yı 8’i ölümcül 14 kez bıçakladığı belirtilen Sarıhan hakkında, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek kadın olan eşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

Atilla Sarıhan ise şu ifadeleri kullandı:

“Olay günü eşimin masada duran telefonuna bir mesaj geldiğini gördüm. Telefona baktığımda bir iş makinesine benzer bir şey gördüm ve eşime verdim. Şifresini açıp bana vermesini istedim. Fotoğrafa dikkat ettiğimde iş makinesinin altında bir telefon numarası olduğunu fark ettim. O telefon numarasının da eşimin, Rusya’daki eski eşine ait olduğunu gördüm. Kendi aralarında bir şifre olabileceğini düşündüm. Eşime bunu sorduğumda ‘işyeri’ diye cevap verdi. Eşim lavaboya gittiğinde telefon numarasını görüntülü olarak aradım. Karşıma eşimin Rusya’da eski eşi uygunsuz bir halde çıktı. Bu nedenle eşimle tartıştık. Daha sonra mutfaktan bıçak alıp geldi. Aramızda çıkan arbedede eşim Elena karnından bıçaklandı. Daha sonra kaç kez bıçağı savurduğumu hatırlamıyorum. Olay sonrası şoktaydım, bir süre sonra polisi arayıp haber verdim.”

Hazırlanan iddianamede, Atila Sarıhan’ın eski eşi B.A.’ya yönelik kasten yaralama, silahla kasten yaralama ve ısrarlı takip suçlarından Eskişehir Asliye Ceza Mahkemesi’nde 4 farklı davanın da sürdüğü bilgisi yer aldı.

Editör: Grlyrtts