İkinci sette daha rahat bir oyun ortaya koyan Türkiye, baştan itibaren üstünlüğünü rakibine gösterdi. Ebrar Karakurt skor 4-4’ten sonra arka arkaya bulduğu servis sayılarıyla farkın açılmasını sağladı. Bir daha arkasına bakmayan Türkiye Eda Erdem’in servis turunda 25-16’lık skorla 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete hızlı bir başlangıç yapan Türkiye, kaptan Eda Erdem’in servis turunda 8-0’ı yakaladı. Bir daha arkasına bakmayan Filenin Sultanları seti 25-14, maçı da 3-0 kazandı. Ebrar Karakurt, Zehra Güneş, Melissa Vargas ve Eda Erdem etkili oyunlarıyla maça damga vuran isimler oldu. Ebrar Karakurt 16 sayıyla maçın en skoreri oldu. Onu 15 sayıyla Melissa Vargas takip etti. Zehra Güneş de hücumda kendisine gönderilen 5 topu da sayıya çevirerek yüzde 100 ile oynadı.

Avrupa Şampiyonası’nda oynadığı 9 maçı da kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Millletler Ligi’ndeki son 6 maçtan galip ayrılmıştı. Olimpiyat elemelerindeki Porto Rico galibiyetiyle millelerin yenilgisizlik serisi 16 maça çıktı.

Hollanda Polonya'yı Weghorst'la yendi Hollanda Polonya'yı Weghorst'la yendi

Turnuvadaki ikinci maçı 17 Eylül’de Bulgaristan’a karşı yapacak. Grupta, Porto Rico, Bulgaristan’ın yanı sıra Peru, Arjantin, Brezilya, Japonya ve Belçika bulunuyor.

Editör: Nehir Durdağı