Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybetmesinin ardından yapılan istifa çağrılarına CHP'deki MYK üyelerini değiştirerek cevap veren Kemal Kılıçdaroğlu, partide değişim istelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi.

Saatler süren MYK toplantısının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu görüştü. Gazeteci İsmail Saymaz, İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında CHP'nin Olağan Genel Kurultayı'na ilişkin görüş ayrılığının söz konusu olduğunu ileri sürdü.

Buna göre Ekrem İmamoğlu, 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlerden önce CHP'de geniş çaplı bir yeniliğin olması gerektiğini savundu. 

Saymaz, Sözcü TV'de katıldığı programda şunları söyledi:  

"Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinde İmamoğlu, 'Ben bu değişime önderlik yapabilirim' dedi. İmamoğlu, değişimin yerel seçimden önce ve bir önce yapılması gerektiğini savundu. Genel başkan dahil tüm yönetim kadrolarında değişim sürecinin önünün açılmasının talep etti. Yerel seçime yeni bir CHP ile girilmesini istedi. Kılıçdaroğlu ise Büyük Kurultay'ın yerel seçimlerden sonra yapılmasını istedi."

Editör: Grlyrtts