Hamas ile geçici ateşkesin sona ermesinin ardından Gazze'ye yönelik saldırılarına yeniden başlayan İsrail infial yaratan hamlelerine bir yenisini daha ekledi.  Geçtiğimiz günlerde onlarca Filistinli erkeği iç çamaşırlarına kadar soyduğu ve kamyonlarla naklettiği görüntüler ortaya çıkan İsrail ordusunun hedef aldığı Cibaliye Mülteci Kampı'ndaki 100 Filistinli erkeği elleri arkadan bağlı ve çıplak bir şekilde esir aldıktan sonra bilinmeyen bir adrese götürdüğü aktarıldı.

CİBALİYE MÜLTECİ KAMPI İSRAİL'İN KONTROLÜNE GEÇMEK ÜZERE

Cumhurbaşkanı Reisi ''İran, İsrail'e gücünü gösterdi'' Cumhurbaşkanı Reisi ''İran, İsrail'e gücünü gösterdi''

İsmini vermek istemeyen bir İsrailli yetkili yerel medyaya, Cibaliye mülteci kampının yarın itibariyle tamamen İsrail ordusu kontrolüne geçmesini beklediğini söyledi. İsrail, son bir haftadır Cibaliye Mülteci Kampı'nın da olduğu yüksek nüfuslu bölgelere hem havadan hem de top atışlarıyla saldırıyor. Birleşmiş Milletler'e göre bölgede savaştan önce 116 bin kişi yaşıyordu.

100 ERKEĞİ BİLİNMEYEN BİR ADRESE GÖTÜRDÜLER

Al Jazeera'nin haberine göre ise Cibaliye'de Birlemiş Milletler'e ait okullarda yaklaşık dört saat önce 100 erkek İsrail ordusu tarafından elleri arkadan bağlı ve çıplak bir şekilde esir alındı. Sokakta yapılan aralamalar sonrası bu kişiler İsrail tarafından bilinmeyen bir adrese götürüldü.

Editör: İrem Nur Kaya