Fatih Portakal canlı yayında açıkladı: Erdoğan'ın davetine katılacak mı?

Ankara 28 Ekim 2022 Cuma günü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla “Türkiye Yüzyılı” başlıklı vizyonun açıklanacağı etkinliğe sahne olacak.

Fatih Portakal canlı yayında açıkladı: Erdoğan'ın davetine katılacak mı?

Cumhuriyet'in yüzüncü yılından yola çıkan AK Parti, yeni vizyonunu bu toplantıyla ilan edecek. Toplantı kadar davetli listesi de gündem oldu.

Muhalif gazetecilerin etkinliğe davet edilmesi dikkat çekerken, söz konusu isimlerin davete gidip gitmeyeceği merak konusu oldu.

Davet tartışmalarına katılan Fatih Portakal, Youtube kanalında etkinlik hakkında açıklamalarda bulundu.

Davete katılacağını açıklayan Portakal, "Ben gazeteciyim sizi eleştiriyorum. Politikalarınız bana ters geldiği için eleştiriyorum ama hiçbir tarafın arka bahçesi değilim. Hiçbir tarafa da ne yandaşım ne candaşım. Sadece çıplak gözle o atmosferi görmek istiyorum. Heyecanınızı, partililerin heyecanını kendim görüp özümsemek istiyorum. Bir gazeteci kimliği ile merak ediyorum. Sadece o değil, Ali Babacan'ı da Ahmet Davutoğlu'nu da, CHP'yi de, diğer partililerin de bu tür organizyonlarını görmek istiyorum. Şu andaki fikrim katılmayı düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

Kimler davet edildi?

-Nevşin Mengü,
-Soner Yalçın,
-Uğur Dündar,
-İsmail Saymaz,

-Doğan Şentürk
-Özlem Gürses,
-Çağlar Cilara,
-İsmail Küçükkaya,
-Fatih Portakal,

-Taha Akyol
-Deniz Zeyrek
-Gürkan Hacır
-Candaş Tolga Işık

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2022, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER