MHP'den yeni çıkış: "Gerekirse market açarız"

MHP ile BİM CEO'su Galip Aykaç arasında yaşanan gerilim sürüyor. Kırıkkale'nin Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, BİM'e karşı açıklama yaparak "Gerekirse market açarız" dedi.

MHP'den yeni çıkış: "Gerekirse market açarız"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "FETÖ ile irtibatları araştırılmalı" sözlerinin ardından başlayan zincir marketler tartışması sürüyor. Bahçeli'ye verdiği yanıtla MHP'nin büyük tepkisini çeken BİM CEO'su Galip Aykaç'a yönelik çıkışlar gelmeye devam ediyor.

Kırıkkale'nin Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, BİM'e karşı gerekirse market açabileceklerini söyledi.

Türkyılmaz şöyle konuştu:

Biz Sayın Devlet Bahçeli'nin emrindeyiz. Gerekli talimatlar doğrultusunda gerekli işlemlerin yapılıp vatandaşımıza uygun, ucuz ve kaliteli ürünlerin gitmesi için biz gerekli işlemleri yapıyoruz. BİM CEO'sunun ne dediği hiç umurumuzda değil. Umurumuzda olan vatandaşa ucuz, uygun, kaliteli ve zamanında ulaşabilmektir.

Gerekirse ilerleyen zamanlarda Yahşihan Belediyesi olarak kooperatif usulü marketler açıp, girdisini çıktısını kontrol edip, uygun fiyatta ürünler satmak üzere gerekli işlemi yaparız. Biz pandemi döneminde bunu gerçekleştirdik. Maske dağıtımıdır, ulaşılamayan ürünlerdir, Yahşihan Belediyesi vatandaşın yanındaydı. Madem böyle bir durum var, Yahşihan Belediyesi olarak bir market açarız. Yahşihan üretim bölgesi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER