Zonguldak'ın Gülüç Belde Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, belediye çalışanı Duygu K.'ye cinsel saldırı suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası aldı. 

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde, belediye çalışanı Duygu K. geçen yıl Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ın kendisini taciz ettiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Mustafa  Demirtaş hakkında 'cinsel taciz, sarkıntılık düzeyinde cinsel saldırı' suçlamalarından dava açıldı.

Devlet Bahçeli'nin dikkat çeken yüzüğü. Herkes üzerinde yazanı konuşuyor Devlet Bahçeli'nin dikkat çeken yüzüğü. Herkes üzerinde yazanı konuşuyor

31 Mart'taki yerel seçimlerde yeniden belediye başkanı seçilen Demirtaş, Ereğli 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılandığı davanın 5'inci duruşmasında hakim karşısına çıktı. Duruşmaya sanık Demirtaş, Duygu K., Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü avukatı ile taraf avukatları katıldı. 

Suçlamaların siyasi kumpas olduğunu öne süren Başkan Demirtaş, "Madem böyle bir ses kaydı Duygu K.'nin elinde vardı, neden 1-1,5 sene kadar bekledi. Bu bahsetmiş olduğum süreç boyunca da katılan benimle iletişim kurmaya devam etti, benim doğum günümü kutladı ve ayrıca 2014 yılından itibaren katılanın ilaç tedavi masraflarını da kendi şahsım olarak ben üstlenmekteydim. Suçsuzum, beraatime dair karar verilmesini talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Hakim, Gökhan Mustafa Demirtaş hakkında 'sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı' suçundan 'hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak' gerekçesiyle artırım ve 'geleceği üzerindeki olumsuz etkileri' göz önüne alınarak indirim uygulanarak 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi.

Demirtaş, cinsel taciz suçundan da 10 ay hapse çarptırıldı. Taciz cezasında hükmün açıklanması geri bırakıldı. 

Editör: Nehir Durdağı