Bakan Soylu: 'Lime lime edin, ibret olsun diye resimlerini paylaşacağız'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün PKK'nın Diyarbakır'da odun toplamaya giden köylülere düzenlediği ve 5 kişinin şehit olduğu saldırının sorumluları hakkında "Lime lime edin" talimatı verdi

Bakan Soylu: 'Lime lime edin, ibret olsun diye resimlerini paylaşacağız'

Terör örgütü PKK, dün sabah saatlerinde Diyarbakır Kulp'ta odun toplamaya giden köylülere düzenlediği bombalı saldırıda 5 vatandaşımız şehit olurken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırının sorumlusu teröristlerin yakalandıktan sonra 'Lime lime edilmesi' talimatı verdiğini söyledi.

Talimat verdi

Bakan Süleyman Soylu, dün sabah gerçekleşen terör saldırısı hakkında Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'ye konuştu. Selvi, İçişleri Bakanı'nın kendisine söylediklerini şu şekilde aktardı "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile konuştum.

Operasyon talimatını vermiş, bölgeyle irtibat halindeydi. "Bölge komutanını aradım. 'Bulunca lime lime edin' diye talimat verdim" dedi. PKK'nın ekmek parası peşindeki sivil vatandaşlara yönelik bu katliamını tarihe not düşmek gerektiğini söyledi.

'Resimlerini paylaşacağız'

Geçmişte bu tür eylemler etkili oluyordu. Bölge halkını sindiriyor, Türkiye'nin moralini bozuyordu. Ama artık o günler geride kaldı. İçişleri Bakanı Soylu, "Etkisiz hale getirilen teröristlerin fotoğraflarını pek paylaşmayız ama ibret olsun diye bunların resimlerini paylaşacağız" dedi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER