MİT şehidinin kimliği deşifre eden Odatv çalışanları Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç hakkında flaş gelişme!

Libya'da şehit düşen ve memleketinde cenaze töreni ile defnedilen MİT mensubunun alenen kimliğini paylaşan Odatv'nin haber müdürü Barış Terkoğlu ve haberi yapan gazetesi Hülya kılınç tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edilmişti. İki isim Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce gece saatlerinde tutuklandılar

MİT şehidinin kimliği deşifre eden Odatv çalışanları Barış Terkoğlu ve Hülya Kılınç hakkında flaş gelişme!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT şehidinin kimliğini açıkça söyleme sebebiyle Odatv'nin haber müdürü Barış Terkoğlu ve haberi yapan isim Hülya Kılınç'ın ifadelerini aldı. Daha sonra iki isim tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi.

Daha sonra iki isim Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce gece saatlerinde tutuklandılar

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından, Barış Terkoğlu hakkında 1 günlük gözaltı kararı verilmiş, Manisa'da gazetecilik yapan Hülya Kılınç'da sorguya alınmıştı. 

Barış Terkoğlu'na isnad edilen suçlamalar ise şöyle:

-İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri elde etmek (2937 sayılı Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu 27/1)

-İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgelerin ele geçirilmesine sebebiyet vermek (2937 sayılı Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu 27/2)

-İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek (2937 sayılı Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu 27/3-1)

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER