Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre; Kudüs Eski Şehir'de 30 Nisan 2024 tarihinde vurularak öldürülen Türk vatandaşı Hasan Saklanan'ın naaşı, adli soruşturmanın tamamlanmasının ardından bu sabah (22 Mayıs) Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliğince teslim alındı.

Ürdün üzerinden Türkiye’ye gelmekte olan cenaze, yarın sabaha karşı havayoluyla Türkiye'ye ulaşacak.

Ne olmuştu?

Kurban Bayramı'nda bu araçlarla trafiğe çıkacak olanların dikkatine! İçişleri'nden yazı geldi Kurban Bayramı'nda bu araçlarla trafiğe çıkacak olanların dikkatine! İçişleri'nden yazı geldi

Şanlıurfa Haliliye İlçe Müftülüğüne bağlı kırsal Kepez Mahallesi’ndeki caminin imamı olan 4 çocuk babası Hasan Saklanan, 28 Nisan’da izinli olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kafilesi ile Kudüs’e gitti. Turist vizesi bulunan Saklanan kafileden sağlık ve pasaport problemi olduğunu belirterek kafileden ayrıldı.

Saklanan ardından Ürdün'deki Allenby Sınır Kapısı'ndan İsrail'e giriş yaptı. Saklanan'ın salı günü saat 12.30 sıralarında ise Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde Çiçek Kapısı yakınlarında, önünde ilerleyen İsrail polisine bıçaklı saldırıda bulunduğu belirtildi. Hasan Saklanan, buradaki güvenlik güçleri tarafından tabancayla kafasından ve vücuduna ateş açılarak vuruldu, olay yerinde hayatını kaybetti.
 

Editör: Nehir Durdağı