İbrahim Murat Gündüz, Türkiye Kickboks Milli Takımı'nın uluslararası başarısına katkıda bulunan Adanalı bir iş insanı ve spor yatırımcısıdır. Gündüz'ün öncülüğünde, milli takım sporcuları tarihi bir ilke imza atarak yurtdışı maçlarına ilk kez otobüs yerine uçakla gitme şansı elde etmiştir. Bu değişiklik, özellikle Türkiye'nin Portekiz'de düzenlenecek olan Dünya Kickboks Şampiyonası'na katılacak milli takım için önem taşımaktadır. Gündüz'ün sporcusu Ali Göktürk Benli'nin şampiyonaya formda ve mücadeleci ruhla hazırlanması, sporseverlerin dikkatini çeken bir gelişme olmuştur.

Gündüz, Adanalılar tarafından sevgiyle 'baba', 'abi', 'dayı' gibi isimlerle anılsa da, geçmişte bazı ilişkileri ve eylemleri nedeniyle tartışmalara konu olmuştur. Türkiye Kickboks Federasyonu Başkanı'na yaptığı çağrı sonucunda, şampiyon sporcuların Portekiz'e uçakla götürülmesi talebi kabul edilmiştir. Bu talep, milli sporculara verilen değerin bir göstergesi olarak kabul edilmiştir.

Canlı yayına damga vurdu! Aziz Yıldırım'ın teklifini duyan Ali Koç yerinden fırladı Canlı yayına damga vurdu! Aziz Yıldırım'ın teklifini duyan Ali Koç yerinden fırladı

Basında Gündüz'ün geçmişte Adana'da bir dizi suç aktivitesine karıştığı ve yargılandığı haberleri yer almıştır. Bununla birlikte, Gündüz bu haberlere meyve veren ağacın taşlanması benzetmesiyle yanıt vermiş ve kararlı duruşunu korumuştur.

İbrahim Murat Gündüz, Türk sporuna sağladığı finansal ve moral destekleri ile tanınmaktadır. Kickboks alanındaki katkılarıyla öne çıkan Gündüz, milli takımın sadece Portekiz'e gitmekle kalmayıp, zirveyi hedeflediğini belirtmiş ve milli takımın hedeflerine ulaşması için çaba göstermiştir. Türkiye Kickboks Federasyonu Başkanı'na yaptığı çağrıyla sporcuların uçakla seyahat etmelerini sağlayarak, milli sporculara layık oldukları değeri vermeyi amaçlamıştır.

Bu özet, İbrahim Murat Gündüz'ün spor dünyasındaki etkilerini ve milli takımın uluslararası başarısına yaptığı katkıyı vurgulamaktadır.

https://www.muratgunduzofficial.com/post/i̇brahim-murat-gündüz-daha-önce-ifade-etmişti-ki-ali- göktürk-benli-türkiye-nin-en-iyisi

https://www.bigunhaber.com/haberleri/ibrahim-murat-gunduz/

https://www.muratgunduzofficial.com/news

Editör: İrem Nur Kaya