İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim yenilgisinin ardından Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğü belirtilmişti.

Görüşmede CHP'de değişim talep eden İmamoğlu'nun bu değişime öncülük edebileceğini ilettiği, ancak bunu Kılıçdaroğlu'nun kabul etmediği ileri sürülmüştü. Kılıçdaroğlu'nun göreve devam etme kararında olduğu da ifade edilmişti.

Bu gelişmeden sonra gazeteci ve ana haber sunucusu Fatih Portakal çok çarpıcı iddialarda bulundu. Portakal, şunları söyledi:

"İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında sabah kahvaltısı sonrası ipler atılmış artık. Baba-oğul ilişkisi sona erdi. Ekim ayında bir Kurultay ve bekleniyor. İmamoğlu bayrak açabilir. Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkabilir. Ancak Kılıçdaroğlu delege yapısını uzun yıllardır konsolide ettiği için kazanması zor ihtimal. Partisinde bir devrimi gerçekleştirebilir mi? Örgütü eline almış bir genel başkandan söz ediyoruz.

Diğer ihtimal İmamoğlu’nun parti kurma çalışması. Bunun hesabının yapıldığı söyleniyor. Siz seçimlere katılıp, ‘Yıllardır bu koltukta oturuyor’ diye suçladığınız kişiyi gönderemiyorsunuz, kazanamıyorsunuz CHP’nin koltuğunda oturmaya devam ediyorsunuz. Size umut bağlamış insanlardan özür bile dilemiyorsunuz insanlardan 'Sizi yüz üstü bıraktım' diye. Ama muhafeletin koltuğunda oturmaya devam ediyorsunuz. Can Atalay’ın hakkını savunacağım’ diyorsunuz. Siz daha bizim oyumuzun hakkımızı savunamıyorsunuz. Kim inanır artık size kimse inanmaz. Tatlı şekilde sürdürdünüz sevgi dilini kullandınız. Gitmesini de bilin. Gitmeniz gerekiyor değişim o yüzden şart. Ama Kılıçdaroğlu'nun gitmesini tahmin etmiyorum"

Editör: Grlyrtts