İsrail  Gazze Şeridi'ni ayrım gözetmeksizin vurmaya devam ediyor.Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İsrail'e ait savaş uçaklarının gece saatlerinde Rantisi Çocuk Hastanesi'ne saldırı gerçekleştirdiği bildirildi. Saldırı sonucu hastanede yangın çıktığı ve büyük hasar meydana geldiği aktarıldı.

İsrail ordusunun ilerleyen saatlerde ise Gazze'nin en büyük ve merkez hastanesi olan Şifa Hastanesi'nin bahçesini hedef aldığı ifade edildi. Saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı aktarıldı. Filistin Kızılayı'ndan yapılan açıklamada ise İsrail'in El-Avda Hastanesi çevresini vurduğu, 2 ambulansın hizmet dışı kaldığı kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref El-Kudra, Katar merkezli El Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada, "İsrail, son saatlerde hastanelere eş zamanlı saldırılar düzenledi" ifadesinde bulundu.

Endonezya hastanesi'nin etrafı vuruldu

İsrail, akşam saatlerinde ise Gazze Şeridi'ndeki Endonezya Hastanesi'nin çevresini vurmuş, hastalar ve hastaneye sığınan binlerce sivil büyük panik yaşamıştı. Endonezya Dışişleri Bakanlığından bugün yapılan açıklamada, gece boyunca Endonezya Hastanesi yakınında patlamalar meydana geldiği, saldırıların hastanenin bazı bölümlerine zarar verdiği duyuruldu.

Brent petrolün varil fiyatı ne kadar oldu? İşte detaylar Brent petrolün varil fiyatı ne kadar oldu? İşte detaylar

Açıklamada, "Endonezya, Gazze'deki sivillere ve sivil tesislere yönelik vahşi saldırıları bir kez daha kınıyor" denildi.

Filistin Sağlık Bakanlığına göre Gazze'deki 35 hastaneden 18'i ve diğer 40 sağlık merkezi, İsrail'in saldırıları sonucu meydana gelen hasar ve yakıt tükenmesi nedeniyle hizmet dışı kaldı.

Editör: Nehir Durdağı