İstanbul'da at kesimi yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen polis ve zabıta ekipleri belirlenen adrese baskın yaptı. Kamyonette at eti ve sakatatları ele geçirilirken kesim için bekletilen 3 at  koruma altına alındı.

İstanbul'da zabıta ekipleri gelen ihbar üzerine bir gecekonduya baskın düzenledi. Adreste yapılan aramada, kamyonet içinde kesilmiş at etleri ve kesilmek üzere bekletilen 3 at bulundu. Polis ekipleri, olayın ardından kaçan kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı. Kurtarılan canlı atlar koruma altına alınırken kesilmiş at etleri imha edilmek üzere götürüldü.

İstanbul Sultangazi Habipler Mahallesi'nde gece saatlerinde meydana gelen olayda Sultangazi Belediyesi zabıta ekiplerine 'gecekondu bahçesinde at kesiliyor' şeklinde bir ihbar geldi. Bunun üzerine ekipler  ihbar edilen adrese baskın düzenledi. Zabıta ekipleri adreste yaptığı aramada 3 at bulurken park halindeki bir kamyonetin kasasında ise kesilmiş ata ait et parçaları olduğunu tespit etti.

Diyaliz sonrası tedaviye alınan hastalarda bir ölüm daha! Diyaliz sonrası tedaviye alınan hastalarda bir ölüm daha!

Polis ekipleri gecekonduda yaptığı aramada kimseye rastlamazken şüphelilerin baskın öncesi kaçtığı öğrenildi. Şüphelilerin yakalanması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Yapılan çalışmaların ardından ahır içerisinde bulunan 3 at, Sultangazi Belediyesi'ne ait binicilik tesislerine götürülerek muhafaza altında alındı. Etlerin yüklendiği kamyonet ise inceleme yapılmak üzere Sultangazi Belediyesi veterinerlik işleri şefliğine götürüldü.

Editör: Nehir Durdağı