İstanbul'da Ersin Öztürk (64)  arızalanan asansörün içinde kaldı. Kurtarma çalışmaları sırasında 30 metre yükseklikten yere çakılarak can verdi. Bina sakinleri aynı asansörün daha önce de arıza yaptığını belirtti. 

İstanbul Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi'nde bulunan lüks bir rezidansta saat 23.15 sıralarında  meydana gelen olayda  İddiaya göre Ersin Öztürk yaşadığı rezidansın eksi 1'inci kattan bindiği asansörü, birinci kata gelince bilinmeyen bir nedenle arıza yaptı.

Ekmek almak için evinden çıktı: İbrahim Uğur'un cansız bedeni sulama kanalında bulundu Ekmek almak için evinden çıktı: İbrahim Uğur'un cansız bedeni sulama kanalında bulundu

Asansörün arıza yaptığını fark eden görevliler durumu rezidansın teknik servis çalışanlarına haber verdi. Kata gelen teknik servis ekibi, asansör kabininde mahsur kalan Ersin Öztürk'ü bulunduğu yerden kurtarmak için çalışma başlattı.Teknik Servis ekiplerinin kurtarma çalışması sırasında Ersin Öztürk, 1'nci katta kalan asansör kabininden çıkmak istediği sırada henüz bilinmeyen bir nedenle yaklaşık 30 metreden eksi 5'nci katın asansör boşluğu zeminine düştü.

Güvenlik görevlileri durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri Öztürk'ü kurtarmak için çalışma başlattı. Ekiplerin yaklaşık 3 saatlik çalışması sonucu düştüğü asansör boşluğundan kurtarılan Ersin Öztürk'ün olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Öztürk'ün cansız bedeni olay yerindeki incelemenin ardından cenaze aracıyla Yenibosna Adli Tıp morguna kaldırıldı.

Olay yerindeki güvenlik kameralarını izleyen polis ekipleri rezidansta ve düşen asansörde inceleme yaparken, olay anında orada bulunan ve ismi öğrenilemeyen bir teknik personeli, ifadesini almak üzere polis merkezine götürdü.

 Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Editör: Nehir Durdağı