Medyaradar'ın haberine göre olay dün saat 19.30 sıralarında Üniversite Mahallesi'ndeki bir otelde meydana geldi. Doktor İbrahim Karahan ile A. A. K. arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında A. A. K. silahla Karahan'a ateş etti. Ardından A. A. K. yanındaki kadınla birlikte otomobile binerek kaçtı.

Karahan ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polisin çalışmasıyla A. A. K. ve otelden birlikte kaçtığı yabancı uyruklu D. B. yakalandı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada ise saldırıda kullandığı silah ele geçirildi. 

Olayı gören Zilan Şengel, bir kadının bağırma sesleri üzerine dışarı çıktıklarını ardından polis ve ambulans ekiplerinin geldiğini belirterek, “Sonradan adamın vefat ettiğini duyduk" dedi. 

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

D. B. ifadesinde, otelde birlikte olmak için Karahan ile bin 500 liraya anlaştıklarını ancak Karahan'ın bin 400 lira ödediği için aralarında tartışma yaşandığını ve Karahan'ın parayı aldıktan sonra kendisini darbedip kovduğunu ve bu durumu erkek arkadaşı A. A. K.'ye mesaj atarak anlattığını söyledi.

A. A. K. ise ifadesinde, görevlilere 'Yukarıda kadını dövüyorlar, gelin birlikte bakalım' diyerek görevlilerle odaya çıktığını ve kapıyı açan Karahan'ın bacağına ateş etmek istediğini, yanlışlıkla karnından vurduğunu söylediği öğrenildi.

Editör: Grlyrtts