İstanbul Beşiktaş'taki bir gece kulübünde çok sayıda can kaybının yaşandığı yangın faciasına ilişkin iş yeri yetkilisi 3 kişi ile birlikte mesul müdür ve tadilattan sorumlu kişi olmak üzere toplam 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yangında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek şu ifadelerde bulundu;

"Çıkan yangınla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, 3 Cumhuriyet savcısı görevlendirilmiştir. Olay yeri incelemesi ve delil toplama çalışmaları devam etmekte, iş güvenliği ve yangın konusunda uzman 3 kişilik bilirkişi ekibi de yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Olayla ilgili işyeri yetkilisi 3 kişi ile birlikte mesul müdür ve tadilattan sorumlu 1 kişi olmak üzere toplam 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Soruşturma tüm yönleriyle ve titizlikle sürdürülmektedir" 

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada 6 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

KPSS'den çıkan Rabia parkta ağacın alına otururken başından vuruldu KPSS'den çıkan Rabia parkta ağacın alına otururken başından vuruldu

İşte gözaltına alınanlar;

  •     İ.Ş. (1959 doğumlu, Mesul Müdür, kasten yaralamadan suç kaydı var)
  •     M.M.C. (1979 doğumlu, İşyeri Ortağı)
  •     Ş.Ş. (1974 doğumlu, İş yeri ortağı kasten yaralamadan suç kaydı var)
  •     S.A. (1985 doğumlu, Muhasebeci, Cinsel Taciz Suç kaydı mevcut)
  •     A.A.P. (1998 doğumlu, İşletme Müdürü, TCK 191, 6136 SKM, Kasten Yaralama suç kaydı mevcut.)
  •     K.E. (1977 doğumlu, tadilatla ilgili metal işleri sorumlusu)

Ne oldu?

Olay Gayrettepe'de Yıldız Posta Caddesi Esentepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak'ta saat 13.00 sıralarında meydana geldi. Ramazan dolayısıyla kapalı olan 16 katlı binanın -1 ve -2'nci katında bulunan gece kulübünde tadilat yapıldığı sırada sahnenin yanında bir patlama olduğu iddia edildi. Patlamanın ardından gece kulübünde yangın çıktı. 

Yangının büyümesiyle kulüp ve bina dumanla doldu. O sırada kulüpte bulunanlar içeride mahsur kaldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri içerideki yaralıları dışarı çıkardı. Olayda 29 kişi can verirken 1 kişi de yaralandı.

Editör: Nehir Durdağı