EYT'de bu detayı atlayan emekli olamaz! İşte 1999 öncesi yıllara göre değişen prim şartı EYT'de bu detayı atlayan emekli olamaz! İşte 1999 öncesi yıllara göre değişen prim şartı

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Kabine toplantısının ardından Karadeniz gazına ilişkin yeni müjdeler verdi. Fatih sondaj gemisinin Çaycuma'da 58 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfettiğini duyuran Erdoğan, "En kısa zamanda yeni sondajlara başlayacağız." dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de bu sabah kameralar karşısına geçerek gazın ne zaman kullanacağına dair açıklamalarda bulundu.

Vatandaşın en çok merak soruyu yanıtlandıran Dönmez, "29 Ekim tarihinde Fatih sondaj gemimiz Çaycuma -1 bölgesine gitmişti. Bu keşfe göre üretilebilir rezervi 58 milyar metreküp. Sakarya gaz sahasının hemen yanında. Çaycuma keşfiyle birlikte toplam 710 milyar metreküplük rezerve ulaştık. 540 milyar metreküplük rezervi 652 milyar metreküp olarak revize ettik. Ekiplerimiz son sürat çalışmaları yapıyor. Cumhuriyetin 100. yılında bu gazı mart sonuna doğru ilk gazı sisteme vermiş olacağız." ifadelerini kullandı.