KUDÜD (AA) - Abluka altındaki Gazze Şeridi’nde yaşanan çatışmalarda dünden bu yana ölen İsrail askeri sayısının 16’ya yükseldiği bildirildi.

İsrail ordusu, Gazze’deki çatışmalarda bir askerin daha öldüğünü açıkladı.

Açıklamada, Gazze’deki çatışmalarda 31 Ekim’den bu yana ölen İsrail askerinin sayısının 16’ya yükseldiği belirtildi.

İSRAİL: AĞIR BEDEL ÖDEDİK

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze Şeridi'ndeki çatışmalarda ağır bir bedel ödediklerini söyledi.

Gallant, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar ve kara operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gazze'de şiddetli çatışmalar yaşandığını kaydeden Gallant, "İsrail ordusunun Hamas'ı yenme hedefine doğru ilerlediğini" ileri sürdü.

İsrailli Bakan, çatışmaların başlamasından bu yana öldürülen İsrail askerlerine işaret ederek, ağır bir bedel ödediklerini ifade etti.

Gallant, "Toprağa düşenlerin (askerlerin) uğruna, yaşayanların uğruna, İsrail halkının ve İsrail devletinin uğruna düşmana saldırmalıyız." dedi.

KASSAM TUGAYLARI: 2 İSRAİL TANKINI İMHA ETTİK

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde İsrail ordusuna ait 2 tankı imha ettiğini duyurdu.

Mekke'de 1000'den fazla hacı adayı hayatını kaybetti. Çok sayıda kişiden de haber alınamıyor Mekke'de 1000'den fazla hacı adayı hayatını kaybetti. Çok sayıda kişiden de haber alınamıyor

Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, Gazze’nin kuzeydoğusundaki Beyt Hanun'un Ziraat Okulu bölgesinde iki İsrail tankının, üç "Yasin-105" anti-tank roketi kullanılarak imha edildiği belirtildi.

Editör: Grlyrtts