Gaziantep'in Nurdağı ilçesi  Sakçagözü Mahallesi D400 kara yolundaki trafik ışıklarında Tahsin Ergin yönetimindeki 27 YC 694 plakalı kamyon, freninin boşalması sonucu ışıklarda duran 27 AHU 776 plakalı otomobile çarptı. Kamyon ardından 27 MC 1015 plakalı minibüse ve 34 UZ 7893 plakalı otomobile çarptı.

Bölgeye çok sayıda sağlık, itfaiye ve güvenlik güçleri sevk edildi.Kazada ikisi çocuk 5 kişi öldü, 17 kişi de yaralandı.Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne kaldırılan bir yaralı kurtarılamadı. Böylelikle ölü sayısı 6'ya çıktı.

İstanbul'da at eti baskını: Kilolarca at eti bulundu 3 hayvan kurtarıldı! İstanbul'da at eti baskını: Kilolarca at eti bulundu 3 hayvan kurtarıldı!

İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığı kazayla ilgili 3 savcı görevlendirdi. Savcılar ile bilirkişi ve olay yeri inceleme ekipleri, kaza alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Kazadan sonra trafik akışına kapatılan kara yolu ise olaya karışan araçların kaldırılması ve yolun temizlenmesinin ardından yeniden ulaşıma açıldı.

Kamyon sürücüsü Tahsin Ergin  kazada yaralandı, kolluk kuvvetlerinin gözetiminde tedavisinin sürdürülerek gözaltı sürecine başlandı.

kaza-12
Gaziantep Valisi Kemal Çeber, kazada yaralanan vatandaşları hastanede ziyaret etti.


Valiliğin, sosyal medya platformu X'ten yaptığı paylaşımda;

"Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Nurdağı ilçesi Sakçagözü Mahallesi'nde D400 kara yolu üzerinde bulunan trafik ışıklarında bir kamyonun freninin patlayarak 3 araca çarpması sonucu meydana gelen kazada yaralanan vatandaşlarımızı, tedavi gördükleri hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti'' ifadesinde bulundu.


"Deprem oldu sandık"

Kaza sırasında bölgede bulunan görgü tanığı yaralıları kendisinin çıkardığını ifade ederek;
"Ağır yüklü, briket taşıyan tır, ışıklarda bekleyen arabalara vurdu. Arabanın birini bariyerlere attı, diğerlerini aşağıya aşağıya attı. Minibüste Suriye uyruklu vatandaşlar vardı. Tırda da iki kişi vardı, direğe çarparak durdular. Tırdakileri biz çıkardık, ayakları kırıktı. Çok sayıda ölü var, Allah bir daha yaşatmasın. Önce deprem oldu sandık, koşarak geldik, yaralıları zorla çıkarttık'' dedi.

Editör: Nehir Durdağı