Kocaeli'nin Gebze ilçesinde iki gün boyunca kuvvetli yağış etkili oldu. Sağanak sebebiyle cadde ve sokaklar su altında kaldı. Yağış sebebiyle trafikte aksamalar yaşandı, 2 işçi servisi ile 1 otomobil de arıza yaptı.

Aralıklarla etkili olan sağanağın ardından D-100 kara yolu Eskihisar Feribot Yolu Kavşağını kaplayan su nedeniyle bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

Ekipler, güvenli bölge oluşturarak, araç geçişinin riskli olduğu kavşağı ulaşıma kapattı.Kavşakta biriken suyun, Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSU) ekiplerince tahliyesi sonrasında yol ulaşıma açıldı.

Sürücüler zor anlar yaşadı

Adliye önünde aileler arasında kavga! Tekme ve yumruklar havada uçuştu Adliye önünde aileler arasında kavga! Tekme ve yumruklar havada uçuştu

D-100 kara yolu Gebze Otogarı mevkiinde de tünel içerisinde oluşan su birikintisi nedeniyle 2 işçi servisi ve 1 otomobilde hasar oluştu.

İşçi servisi şoförü Zafer Aktaş, fark etmeden su birikintisine girdiğini ifade ederek, "Tünelin içerisi suyla doluydu. Dizlerimize kadar su vardı. Aracın tamponu zarar gördü, plakalarım kayboldu" dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin ekipleri, su birikintilerinin olduğu yerlerde önlem almaya çalışıyor.

Editör: Nehir Durdağı