Adana'nın Yüreğir ilçesinde yaşayan emekli Türkçe öğretmeni İbrahim Cebeci, karısını baltayla öldürdükten sonra mahallenin muhtarına giderek teslim oldu.

Cebeci daha önce de benzer olaylarla gündeme gelmişti.

Adana Yüreğir ilçesine bağlı PTT Evleri Yeşil Bulvar üzerinde meydana gelen olayda 'Komando dede' olarak bilinen emekli Türkçe öğretmeni İbrahim Cebeci (70), 65 yaşındaki karısı Ayşe Cebeciyi sabah saatlerde balta ile saldırdı.İbrahim Cebeci, karısının başına defalarca balta ile vurarak öldürdü. Cebeci mahalle muhtarına giderek karısını öldürdüğünü söyledi.

Muhtarın ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri muhtarın yanında bulunan Cebeciyi gözaltına aldı.

 Evde yapılan incelemelerinin ardından baltayla öldürülen Ayşe Cebecinin cenazesi otopsisi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

eşini

Mersin'de Mustafa Ak arkadaşı Hasan Yahşi'ni öldürdü sonra da intihar etti Mersin'de Mustafa Ak arkadaşı Hasan Yahşi'ni öldürdü sonra da intihar etti

3 yıl önce rastgele ateş açmıştı

İbrahim Cebeci'nin bundan 3 yıl önce  silahla rastgele ateş açması sonucu polis harekete geçmişti.Cebeci özel harekatın eve baskını ile etkisiz hale getirilmişti.

O dönem Cebeci'nin eşi yaptığı açıklamada eşinin psikolojik sorunları olduğunu ilaç kullanmadığı zaman bu hale geldiğini söylemişti. İbrahim Cebeci, bayramlardaki ilginç dansı ve ağaca maymun gibi asılmasıyla da gündeme gelmişti.

Editör: Nehir Durdağı