Konya'nın Meram ilçesi Yenişehir Mahallesi Aslanyüreği Sokak'taki bir sitede saaat 23:50 sıralarında meydana gelen olayda  İlayda Ç.(19) ve Latife Nur Ş.(18), girdikleri sitenin 5'inci bloğundaki 15 katlı binanın çatısını çıktı. Sevgililerinin cep telefonuna intihar edeceklerini belirtip, bulundukları konumu gönderen İlayda Ç. ve Latife Nur Ş., ardından birbirlerine sarılıp kendilerini boşluğa bıraktı. Onlarca metre yükseklikten atlayan iki genç kadın beton zemine çakıldı.

İlayda Ç. ve Latife Nur Ş. , sevgililerinin cep telefonuna intihar edeceklerini belirten mesaj  gönderdikten kısa süre sonra 15 katlı binanın çatısından atladı. Beton zemine düşen iki genç kız yaşamını yitirirken, olay anı güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

Olay anı güvenlik kamera kayıtlarına yansırken, durumu fark eden site sakinleri polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Adrese gelen sağlık ekipleri İlayda Ç. ve Latife Nur Ş.'nin yaşamını yitirdiğini belirledi. 

Polis, çatı katında yaptığı incelemede iki genç kıza ait çanta, mont ve seccade buldu. Site yönetimi ve sakinleri, binadan atlayarak yaşamına son veren iki genç kızı tanımadıklarını, yüksek sesle konuşarak site bahçesinden binaya girdiklerini belirtti.

Teksas değil İstanbul: Pes dedirten olay! Emekli adamı kaçırıp işkence ettiler Teksas değil İstanbul: Pes dedirten olay! Emekli adamı kaçırıp işkence ettiler

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Editör: Nehir Durdağı