Çinliler koronavirüsü etkisiz hale getiren nanomadde buldu!

Çinli bilim insanları, yeni tip koronavirüs'e karşı virüsü yüzde 96.5-99.9 verimlilikle emebilen ve etkisiz hale getirebilen bir nanomadde keşfettiklerini açıkladı.

Çinliler koronavirüsü etkisiz hale getiren nanomadde buldu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tüm dünyada 30 binden fazla can aldı. Küresel olarak vaka sayısı ise 600 bini aştı. Koronavirüse karşı birçok ülke kendince önlem alırken, aşı arama çalışmaları da başlatıldı.

Geçtiğimiz günlerde Rusya, koronavirüse karşı aşı geliştirdiklerini duyurmuştu. Ardından ABD, ilk aşı deneyini yapmaya başladığını bildirmişti. Şimdi de bir haber Çin'den geldi. Global Times'ın haberine göre Çinli bilim insanları, yeni tip koronavirüs'e karşı virüsü  yüzde 96.5-99.9 verimlilikle emebilen ve etkisiz hale getirebilen bir nanomadde keşfettiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 17:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Leventk
Leventk - 1 yıl Önce

Bütün bu işler planlanmış gibi geliyor, bu kadar kısa sürede bu çözümü bulmuşssa çin, daha öncesinde böyle bir salgın olacağını biliyordu ve çalışmaarına başlamıştı,
şimdi ABD de çoğalmakta virüs, sanırım asıl hedef ABD pentagon ve TTrump ,
sanırım Trumpta bu karşı guruba bir hamlesi olacaktır yakında yoksa kasımda seçimler var, bu olumsuz durumlarla Trump seçilemez, amaçta bu olsa gerek...

SIRADAKİ HABER