Ayhan Bora Kaplan davasının kritik ismi, Sinan Ateş'in neden öldürüldüğünü anlattı! Ayhan Bora Kaplan davasının kritik ismi, Sinan Ateş'in neden öldürüldüğünü anlattı!

AK Parti' de, yarın seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere toplanacak Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı, bazı isimler için veda toplantısı olacak.

Türkiye gazetesinden Emrah Özcan’ın haberine göre, AK Parti’de 31 Mart yerel seçimlerindeki oy kaybının nedenleri araştırılmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde MYK’ye başkanlık edecek.

Yapılan toplantıda da bazı MYK üyeleri görevden alınacak.

OY KAYBININ NEDENLERİ ARAŞTIRILACAK

Öte yandan Erdoğan, 14 Mayıs’ta ise il başkanlarıyla buluşacak. Detaylı bir seçim analizinin yapılmasının öngörüldüğü toplantıda, Erdoğan’ın değişime yönelik dikkat çekici mesajlar vermesi bekleniyor. İl başkanlarının oy kaybına yönelik hazırladıkları raporları ve saha araştırmaları Erdoğan’a sunulacak.

Toplantıda il başkanları, neden oy kaybı yaşandığına yönelik kendi görüşlerini de belirtecek. Erdoğan il başkanları toplantısından bir hafta sonra ise 22 Mayıs’ta MKYK’yi toplayacak. Toplantıda kongre sürecinin netlik kazanması bekleniyor.

Editör: İrem Nur Kaya