Kocaeli Gebze Alaettin Kurt Anadolu Lisesindeki mezuniyet töreninde okul yönetimi "Milli Manevi değerlere uygun kılık kıyafet" giyilmesi gerektiğini söyleyerek velilere "Onay formu" göndermişti. Mezun olacak kız öğrencilerin bir kısmı ise giydikleri kıyafetler nedeniyle törene alınmamış, yaşanan gerginlik üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edilmişti. 

Öğrencilere kapı kapatılırken, bazı veliler ve öğrenciler, okul yönetimine tepki gösterdi. Veliler ve okul yönetimi arasında tartışma yaşandı.Okul önünde gerginlik artarken, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, okula geldi.

Doğan, veliler ve öğrencilerle bir süre konuştu ardından tüm öğrenciler içeri alınarak mezuniyet törenine katıldı.Başta eğitim sendikaları olmak üzere pek çok kişi yaşanan bu olaya sert tepki gösterdi.

Gaziantep'te 7 ağır vasıta birbirine girdi: 1 ölü, 6 yaralı Gaziantep'te 7 ağır vasıta birbirine girdi: 1 ölü, 6 yaralı

Kocaeli Valiliği, konuyla ilgili devreye girerek 2 müfettişin görevlendirdiğini açıkladı.

Kocaeli Valiliği, toplumun her kesiminden tepki çeken o görüntüler üzerine bir açıklama yaparak "Gebze ilçemizdeki bir okulun mezuniyet töreninde meydana geldiği iddia edilen ve bazı sosyal medya hesapları ile basında yer alan iddia ve haberlerle ilgiliolarak gerekli incelemeleri yapmak üzere Valiliğimizce iki Eğitim Müfettişi görevlendirilmiştir. Konu tüm yönleriyle incelenmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur." ifadelerini kullandı.

Editör: Nehir Durdağı