MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık olağan toplantısında gündeme dair değerlendirmede bulunuyor. Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Değerli arkadaşlarım, saygıdeğer misafirleri, basınımızın değerli temsilcileri, bu haftaki toplantımıza başlarken hepinizi hürmetle selamlıyorum. Toplantımızı takip eden tüm vatandaşlarımıza yürekten selamlarımı iletiyorum.

"MHP NİCE FIRTINAYA DİRENEREK YÜKSELMİŞ AŞILMAZ BİR SURDUR"

MHP, nice fırtınaya direnerek yükselmiş aşılmaz bir surdur. Milletimizin varlık ve irade nurudur. MHP mekteptir, metanettir. Melun heveslerin karşısında duran settir. Ne zaferlerle şımardık ne de yenilgilerle yılgınlığa kapıldık.

Geçmişini bilmeyen birinin, kendisini tanımayan toplumun ırmak akıntısına kapılmış kurumuş dal parçası gibi olduğunu iyi biliyoruz.

Her an yenilenerek her dem taze kalarak kontrolsüz tabloya ihtiyatlı yaklaşarak mücadelemizi kararlılıkla sürdürmekteyiz. MHP'nin gündemini tayin eden, koordinatlarını belirleyen sadece Türk milletidir. Bunun dışında ne varsa bize uzaktır. Milletimizden alacağımız desteği milletimize hizmet olarak göstermekteyiz. MHP ile Cumhur İttifakı'nın siyaseti bu temel üzerinden ilerlemekte.

ÖNÜMÜZDE 2 SİYASİ OLAY VAR

Önümüzde 2 siyasi olay vardır. Biri 17 Mart'ta gerçekleşecek kurultayımız diğeri de 31 Mart seçimidir. 9 Ağustos'ta başlayan kongre sürecimiz büyük kurultayımızla taçlanacaktır. İlçe ve il kongrelerimiz yüksek katılımla tezahür etmiştir.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, takdirlerimi sunuyorum. Seçilen il ve ilçe başkanlarımı özellikle kutluyor, başarılar diliyorum. Biz siyaseti aşk ile, omuz omuza yaparız. Dava arkadaşlarında kader de paylaşılır keder de paylaşılır. Bizim mücadelemizde mertlik vardır; saygı ve sevgi esastır. Başkaları gibi ihtiraslar peşinde koşmadık. 2024'e doğru diyar diyar Anadolu teması ile inançla bezenmiş hazırlık içindeyiz. Toplantılarımıza da geçtiğimiz hafta sonu başladık.

YENİ BİR TÜRK MUCİZESİNE BİRLİKTE İMZA ATACAĞIZ

26 Kasım'a kadar ilave 9 ayrı istişare toplantısı ile çalışmalarımızı Türkiye'nin tamamına yaygınlaştıracağız. Siyasi değerlendirmelerimizi özveri ile paylaşacağız. Sıkılı yumruklar varsa onları açacağız. Kafasında soru işareti olan varsa onları aydınlatacağız. Geçtiğimiz seçimlerin muazzez sonucunu mahalli seçimlerle perçinleyip Türkiye'nin ihya projesine koyulacağız. Yeni bir Türk mucizesine birlikte imza atacağız.

ATILACAK ADIMLARI ÖNCEDEN DÜŞÜNMENİN ADI STRATEJİK BAKIŞTIR

Atılacak adımları önceden düşünmenin, kapasiteler açısından analiz etmenin adı stratejik bakıştır. Bize göre çalışmanın, hizmetin sonu yoktur. Daha güzeline, daha fazlasına ulaşmanın bahanesi hiç olamayacaktır. Çağın gerisinde kalmak, insandan kopmak hayatın ve hadiselerin çekim merkezinden uzaklaşmak demektir.

Kılıçdaroğlu ve Tanju Özcan arasındaki kavgada CHP tarafını belli etti Kılıçdaroğlu ve Tanju Özcan arasındaki kavgada CHP tarafını belli etti

Her şart altında halkın yanındayız. İnsanımızın huzur ve güvenliğini hedefledik. 54 yıldır hep bir adım önce olmanın mücadelesi ile bu günlere geldik. Gününü kurtaran, olduğu ile yetinen, kısır döngüye kapılan toplumların ilerlemesini, bir adım ileri gitmesini zor görüyoruz. Tarihimize inanıyor, güveniyoruz. MHP ve Cumhur ittifakı olarak insanımız ile iç içe ve aynı istikametteyiz. Hıyanet ve hamaseti milli birlik ruhu ile buluşturup atıyoruz. Biz bir insanın kalbinin nasıl attığına bakıyoruz.

Her kim ne yaparsa kendi iflasını sağlar. Sabit bir fikrin, soğuk bir mizacın elinde sürüklenenler sonunda kaybetmeye mahkumdur.

81 İLDE ADAY ÇIKARMA İDDİALARI TANTANADIR

Onların 81 ilde aday çıkarma iddiaları tantanadır. İlk zorlukta hakkından vazgeçmiş olsaydık tarih diye bir şey olmazdır. Arkamıza değil önümüze bakıyoruz. Yanlış ve yalan davalarla parlatmaya niyetlenenler beyhude, karanlık figüranlardır.

85 MİLYONU EŞİT GÖREN BİLİNCE SAHİBİZ

Davamız asla karanlıkta kalmayacak. Aldatanları satanları kaçakları korkakları kalpsizleri ezip geçecektir. kökümüz sağlam gövdemiz canlıdır. Hem ülke hem dava bekasını korumak bize özgü marifettir. MHP ve Cumhur İttifakı 85 milyonu eşit gören kardeşlik bilincine, her vatan evladına, yoksula umut, yozlaşmaya engel olan anıtlaşmış olan bir hissiyata sonuna kadar sahiptir.

Temel ülkülerimiz ile çelişmeyen her insanımızı kaybetmek şöyle dursun kazanmaktan başka emelimiz olmadı. Kavgaya değil gönüller almaya geldik. Siyaset mücadelemizin yol haritasını da buna göre çizdik.

Editör: İrem Nur Kaya