Türk lirasında yaşanan değer kaybıyla beraber ekonomik sorunlar her geçen gün daha da derinleşirken, MHP'den asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili olarak peş peşe açıklamalar geldi. 

Asgari ücretle ilgili açıklamada bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, "İnşallah vatandaşlarımızı memnun edecek, piyasa koşullarında vatandaşlarımızın elini güçlendirecek ve gelir dağılımındaki eşitsizliği azaltacak ve katkı sağlayacak gayretlerin de nihayete erdirilmesini hepimiz umut ediyoruz" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı da parti olarak net asgari ücretin açlık sınırının üzerine çıkarılması görüşünde olduklarını söyledi. 

Kalaycı, "Asgari ücretten vergi alınmaması ve asgari ücretliye büyükşehirlerde ulaşım desteği verilmesi görüşündeyiz" ifadesini kullandı.      

Ekonomik sorunların başında enflasyon geldiğini vurgulayan Kalaycı, "Bu kapsamda çalışanların, emeklilerin aylıklarında ve asgari ücrette artış yapılırken bu durumun dikkate alınacağına inanıyorum. Emekli aylıklarında iyileştirmeler yapılmalı, sağlık hizmetlerinde alınan bazı katılım payları emeklilerden alınmamalıdır" ifadesini kullandı.