İran, İsrail dış istihbarat teşkilatı Mossad'ın Tahran'da ülkenin en üst düzey yetkililerine suikast tehditlerine karşı Tel Aviv yönetimine uyarıda bulundu.

İran'ın yarı resmi haber ajansı Tesnim'in haberine göre, Tahran'da düzenlenen bir etkinlikte konuşan Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, "Siyonistler, yeni anlamsız sözler etmeye başladı. Bizi suikastla tehdit ediyorlar. O halde onlara diyorum ki daha önceki suikastlar sizi daha güvenli hale getirdiyse devam edin." dedi.

'Girişimlere yanıt vermekten geri durmayız'

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani de Mossad'ın tehditlerine ilişkin İsrail'in "gayrimeşru hedeflerine ulaşmak için terörist eylemlere başvurma konusunda sicile sahip olduğunu" savundu ve ülkesinin İsrail hükümetinin "aptalca" girişimlerine kararlı yanıt vermekten geri durmayacağını söyledi.

İsrail dış istihbarat servisi Mossad Başkanı David Barnea, dünya genelinde 20'den fazla Yahudi hedefi vurma girişiminin faillerini bulmak için 'Tahran'ın kalbine' saldırmaya hazır olduklarını söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Miçotakis'le kritik görüşme. Ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Miçotakis'le kritik görüşme. Ortaya çıktı

10 Eylül'de yaptığı  konuşmada Barnea, İran'ı, İsrail vatandaşlarını hedef alan uluslararası "terör" kampanyasını yoğunlaştırmakla suçlamış, "sahadaki işbirlikçilerinden en üst rütbelere kadar İran'ın derinliklerinde hatta Tahran'da İran'a bedel ödetilebilecekleri" tehdidinde bulunmuştu.