Milli Savunma Bakanlığı'nın haftalık basın bilgilendirme toplantısında, "İncirliğe inen ABD uçaklarının Güney Kıbrıs üzerinden İsrail'e silah taşıdığı" iddialarına yönelik açıklamada bulundu.

Belediyeden 3 gazeteye her yıl 426 milyon lira ödenmiş Belediyeden 3 gazeteye her yıl 426 milyon lira ödenmiş

"Tuzla Piyade Okulunda bir grup teğmenin 10 Kasım'da Atatürk fotoğrafı takmayı reddettiği ve kavga çıktığı" iddiasının sorulması üzerine MSB kaynakları, iddiayı "dezenformasyonun bariz bir örneği" olarak nitelendirdi konuyla ilgili adli ve idari sürecin başlatıldığını aktardı.

''Türkiye Cumhuriyeti'nin bu konudaki duruşu bellidir."

"İncirliğe inen ABD uçaklarının Güney Kıbrıs üzerinden İsrail'e silah taşıdığı" iddiasının sorulması üzerine kaynaklar, "Türkiye olarak Gazzeli kardeşlerimizin zararına olacak herhangi bir faaliyetin içinde olmamız veya bu faaliyetlere göz yummamız söz konusu değildir. Türkiye Cumhuriyeti'nin bu konudaki duruşu bellidir." cevabını  verdi.

Kaynaklar, halkı yanlış yönlendirmeye yönelik algı çalışmalarına karşı dikkatli olunması ve bu tür iddialara itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

İkinci el Eurofighter

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in bugün Birleşik Krallık Savunma Bakanı Grant Shapps ile görüşeceği hatırlatılarak "Eurofighter" tedarikine ilişkin son durum ve sosyal medyada yer alan "İkinci el Eurofighter alınacağına" iddiasına ilişkin değerlendirmelerin sorulmasına karşılık kaynaklar, Hava Kuvvetleri Komutanlığının uçak ihtiyacının karşılanmasına için öncelikli olarak F16 tedarikine yönelik sürecin devam ettiğini, ABD ile teknik toplantıların tamamlandığını ve süreci takip ettiklerini aktrardı.

Editör: Nehir Durdağı