Diyarbakır'da 9 kişilik bir çetenin, hırsızlık suçundan tutuklanan bir kadınla ilgili ifadesini değiştirmesini istedikleri Muhammet Şitil ve Ramazan Demirel adlı gençlere akılalmaz işkencelerde bulundukları ortaya çıktı.

Bir evde zorla alıkonulan Muhammet Şitil ve Ramazan Demirel adlı gençlere akılalmaz işkenceler uygulayan 9 kişilik çete, polis operasyonuyla çökertildi. Çete mensuplarının el konulan cep telefonundan çıkan görüntülerde, iki gencin vücudunun tepeden tırnağa bantlandıktan sonra pense ile dili ve ayak parmaklarının çekildiği ve göbeklerine naylon eritilerek damlatıldığı görüldü.El konulan cep telefonlarından çıkan görüntülerde, Şitil'in vücudunun tepeden tırnağa bantlandıktan sonra pense ile dili ve ayak parmaklarının çekildiği ardından çekiçle diz kapaklarına vurulduğu anlar yer aldı.

işgene

Rakı şişesiyle kafasından darp edildi. Göbeğine naylon eritilerek damlatıldı. Çığlık sesleri duyulmasın diye ağzına kadın çorabı sokuldu. Ardından hırsızlığı kendisinin yaptığı şekilde suçu üstlenmeye zorlanarak cep telefonuyla kayda alındı.

İşkence gören çocuğun babasının şikâyeti üzerine 2'si kadın 9 çete üyesi yakalandı, 5'i tutuklandı. İncelenmek üzere el konulan cep telefonlarından çıkan görüntü ve fotoğraflar dehşetin boyutunu gözler önüne serdi.

Silah kaçakçılarına "Mercek" operasyonu: 869 gözaltı! Silah kaçakçılarına "Mercek" operasyonu: 869 gözaltı!

Editör: Nehir Durdağı