CHP'li Yarkadaş'tan İmamoğlu'na: Senin yüzünden CHP'nin oyları eriyor

CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, TV100'de katıldığı canlı yayında, İBB Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. Barış Yarkadaş, İBB Başkanı'na karşı parti içerisinde duyulan rahatsızlığı anlattı.

CHP'li Yarkadaş'tan İmamoğlu'na: Senin yüzünden CHP'nin oyları eriyor


Eski CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul'da yaşanan sel sırasında tatilde olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. Yarkadaş, İmamoğlu'nun hatalarını kabul etmemesi sonucu parti içinde tepki çektiğini ifade etti.

Parti içerisindeki en küçük yapılanmalarda dahi İmamoğlu'nun skandallarının konuşulduğunu vurgulayan Yarkadaş, "İmamoğlu'nun son dönemlerdeki tutumu parti içerisinde de beğenilmiyor.

Bu tavırları nedeniyle CHP oy kaybediyor.

Kendi önündeki anketlerde de 8 puanlık bir düşüş var."

Artık hiç kimse eleştirilmek istemiyor, eleştirenler de anında ya hain ya düşman ilan ediliyor. Oysa ki demokraside eleştiriler zenginleştirir." diyen Yarkadaş, "Ekrem İmamoğlu'nun bugün yaptığı konuşmadan, kendisine yönelik yapılan hiçbir eleştiriyi önemsemediğini, dikkate almadığını, 'Ben bir yerde yanlış mı yaptım' duygusunun kendisinde uyanmadığını gördüm. O yüzden bugün İmamoğlu ile ilgili çok detaylı bir değerlendirme yapmak istemiyorum. Çünkü bunları önemsemiyor." açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER