Yeniden Refah Partisi'nde Genel Başkan Fatih Erbakan'ın şoke eden istifa haberi geldi.

31 Mart seçimlerinde Yeniden Refah Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı olan YK üyesi Mustafa Kazım Alpay, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Sinan Oğan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine verdiği sözü açıkladı Sinan Oğan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine verdiği sözü açıkladı

Mustafa Kazım Alpay, istifa açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Hepimizin ortak hassasiyeti ve kırmızı çizgisi olan Kudüs ve Filistin meselesi hususunda Yeniden Refah partisi'nin devletimizin dış politikalarına ilişkin takındığı tavır, kullanmış olduğu suçlayıcı ve yıkıcı dil, tüm kamuoyunda üzüntüye yol açmıştır. Özellikle ömrünü Filistin davasına adamış olan Sayın Cumhurbaşkanımız ve yönetimindeki hükümetimizin, Filistin'de yaşanan katliamların baş sorumlusu olarak gösterilmesini ve bundan siyaset üretmeye çalışılmasını kabul edebilmek mümkün değildir

İsmail Haniyye'nin bizzat Cumhurbaşkanımızı ziyaret ederek kucaklaşması, bu kucaklaşmanın devletin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılmasıyla birlikte, devletimizin Filistin konusundaki net tavrı, tüm dünyaya verilmiş apaçık bir mesajdır. Bu anlamlı mesajdan sonra bile tezvirata devam edilmesi, devletimizin diplomatik arenada üstlenmiş olduğu Filistin davasına büyük zarar vermektedir. Diğer bir husus parti yetkililerinin birbirine tamamen zıt yönlerde yapmış oldukları açıklamaların parti tutarlılığına kamuoyu nezdinde vermiş olduğu zararlardır. Gelinen bu noktada hayatı boyunca Milli Görüş ilke ve prensiplerine inanmış, çalışmalarını ve hayata bakışını bu şekilde tanzim etmeye çalışmış biri olarak hali hazırda parti içerisinde oluşan bu ortam, zemin ve iklimde siyaset yapmamın mümkün olamayacağı kanaatini bende uyandırmıştır.

Bu sebeplerle ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetlerde bulunmak ve eksik gördüğümüz konularda milletimizin yararına olacak fikirlerimizi ifade etmek adına iki yıl önce katıldığım ve önemli görevler üstlendiğim Yeniden Refah Partisi bünyesindeki tüm görevlerimden ve parti görevlerimden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim."

Editör: Gürel Yurttaş