Serhat Ünal kimdir? Koronavirüse yakalan Bilim Kurulu Üyesi kimdir?

Serhat Ünal kimdir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklama sonrası bir bilim kurulu üyesinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenilmişti. O bilim kuruulu üyesinin Profesör Doktor Serhat Ünal olduğu ortaya çıktı. Vatandaşlar yaşanan gelişmenin ardından Serhat Ünal kimdir? Koronavirüse yakalanan Bilim Kurulu Üyesi kimdir? şeklinde araştırmalar yapıyor

Serhat Ünal kimdir? Koronavirüse yakalan Bilim Kurulu Üyesi kimdir?

Serhat Ünal kimdir? Bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının ardından kemaraların karşısına geçerek açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'ndan bir üyenin de koronavirüse yakalandığını açıklamıştı. O üyenin Serhat Ünal olduğu ortaya çıktı. Peki Serhat Ünal kimdir? Serhat Ünal uzmanlık alanı ne? İşte Serhat Ünal biyografi ve fazlası

Serhat Ünal kimdir?

Vatandaşlar koronavirüse yakalan bilim kurulu üyesinin Serhat Ünal olduğunu öğrendikten sonra araştırmalara başladı ve Prof. Dr. Serhat Ünal kimdir? sorusunu sormaya başladılar. İşte Serhat Ünal özgeçmişi ve daha fazlası

Doktor Serhat ÜNAL 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları (1981-1985) ve infeksiyon hastalıkları (1989-1990) uzmanlık eğitimi almıştır. Dr. Ünal, Amerika Birleşik Devletleri Harvard Tıp Fakültesi New England Deaconess Hastanesi İç Hastalıkları Departmanında da İnfeksiyon Hastalıkları (1990-1992) Uzmanlık eğitimi almıştır.

Serhat Ünal kimdir? Koronavirüse yakalan bilim kurulu üyesi kimdir?

Dr. Ünal, 1987-1989 yılları arasında HÜTF Çubuk Sağlık Grubu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı, 1995-1998 yılları arasında Türkiye Aile Planlaması Derneği ve Avrupa Topluluğu. AIDS: Üst Düzey Politika ve Karar Organları Girişimi Projesi Danışmanlığı, 2003-2007 yılları arasında European Society of Clinical Microbiology and Infectious Diseases «Nosokomiyal İnfeksiyonlar Çalışma Grubu» Başkanlığı, 2009 yılında EFIM Kongre Organizasyon Komite Başkanı ve Kongre Başkanı görevlerini yürütmüştür.

Serhat Ünal görevleri

Dr. Ünal, 1996-2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevinde bulunmuş, 2006-2011 yılları arasında da aynı üniversitede Tıp Fakültesi Dekanı olarak görev yapmıştır.

Dr. Ünal, 2000 yılında kurulan Türk Hastane İnfeksiyonları Derneği’nin kurucu başkanıdır. Ayrıca 2010 yılında da Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği’nin de başkanlığına seçilmiştir. 2001-2013 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı başkanlığı görevini yürütmüştür. 2013 yılından itibaren Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı’na atanmış ve halen bu görevini sürdürmektedir.

Dr. Ünal 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda doçent olarak çalışmaya başlamış ve 1995 yılında Profesör unvanı almıştır. Gram pozitif bakterilerde değişik antibiyotiklere direnç mekanizmaları, moleküler biyoloji tekniklerinin infeksiyon hastalıkları tanısında kullanımı ve HIV infeksiyonu araştırma ilgileri arasındadır.

Serhat Ünal kimdir? Koronavirüse yakalan bilim kurulu üyesi kimdir?

Dr. Ünal, İhsan Doğramacı Ödülü; Royal Hospital for Sick Children, Glasgow, Iskoçya (1980), Eczacıbaşı Tıp Teşvik Ödülü (1995), TUBITAK Tıp Teşvik Ödülü (1996), Gönüllü Kuruluşlar Kadın Sağlık Komisyonu (KASAKOM)- Milenyum Gönüllüleri Üstün Hizmet Ödülü (HIV/AIDS alanında yaptığı çalışmalardan dolayı) (2002), Rotery Yılın Başarılı Adamı Ödülü (2006) ve The Centenary Medal of Polish Society of Internal Medicine, Polonya (2008) ödüllerini almıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER