Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova'da bulunan Gostiny Dvor Ticaret ve Sergi Merkezi'nde gerçekleştirilen yıllık özel soru-cevap oturumuna ve yıl sonu basın toplantısına katıldı.Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın Gazze'deki katliamı duyurabilmek için çaba sarf ettiğini belirten Putin, "Türkiye'yi ziyaret etmeyi planlıyordum ama Erdoğan'ın yoğun çalışma temposu nedeniyle bu ziyaret gerçekleşmedi. Gelecek sene başında Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleşebilirim" ifadelerini kullandı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgüler sıralayan Putin "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Gazze'deki durumu anlatmak için uluslararası toplumun öncü sesidir. Bu durumu düzeltmek için sürekli çaba sarf ediyor. Yaşanan felakete karşı sessiz kalmıyor. Erdoğan ile birlikte sürekli temas halindeyiz." dedi.

6 büyüklüğünde deprem meydana geldi 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Türkiye'yi ziyaret etmeyi planladığını belirterek şunları aktardı;"Türkiye'yi ziyaret etmeyi planlıyordum ama Erdoğan'ın yoğun çalışma temposu nedeniyle bu ziyaret gerçekleşmedi. Gelecek sene başında Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleşebilirim"

Editör: Nehir Durdağı