Bir ülke Türkiye'deki depremler nedeniyle ulusal yas ilan etti Bir ülke Türkiye'deki depremler nedeniyle ulusal yas ilan etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’da aile yapısını hedef alan sapkın örgüt LGBT propagandasını yasaklayan yasayı imzaladı.

Yasa, Rusya’da yaşa bakılmaksızın sapkın örgüt LGBT ilişkilerini teşvik etmeyi veya "övmeyi", heteroseksüel olmayan yönelimleri alenen ifade etmeyi veya bunların "normal" olduğunu öne sürmeyi yasa dışı kılarak, "geleneksel olmayan cinsel ilişkileri ve/veya tercihleri", pedofili ve cinsiyet değiştirmeyi teşvik edenlere daha ağır cezalar verilmesini sağlayacak. Yasaya göre sapkın örgüt LGBT propagandaları internet, medya, kitap, görsel-işitsel hizmetler, sinema ve reklam alanlarında yasaklanacak.

Yeni yasaya göre "LGBT propagandası" için 400 bin rubleye ve "LGBT gösterileri ve gençler arasında cinsiyet değişikliğini teşvik eden bilgiler" için 200 bin rubleye kadar para cezası verilecek. Bu para cezaları, tüzel kişiler için sırasıyla 5 milyon rubleye ve 4 milyon rubleye kadar yükselecek.