Türkiye Futbol Federasyonu, Riva Tesisleri'nde kamp yapan ve şu ana dek 4 milyon 994 bin TL'lik konaklama ücretini ödeyemeyen Atakaş Hatayspor'a haciz gönderdi.Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Toksöz, "Bizden konaklama için 5 milyon TL'ye yakın bir para istediler. Ardından biz ödeme yapamayınca kulübe haciz gönderdiler. Biz oraya depremzede misafir olarak gitmiştik" ifadelerini kullandı.

Süper Lig'de zor günler geçiren ve ligde kalma mücadelesi veren Atakaş Hatayspor'a bir kötü haber daha geldi. Akdeniz ekibi haciz işlemiyle karşı karşıya kaldı.

Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre; Sezonun bir kısmında TFF Riva Tesisleri'nde kamp yapan ve şu ana dek konaklama ücretini ödeyemeyen Atakaş Hatayspor'a haciz gönderildi. Hatayspor'a gönderilen hacze konu tutarın 4 milyon 994 bin TL olduğunu öğrenildi.

Hatayspor Başkanı Aydın Toksöz'den konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları aktardı; "Bizden konaklama için 5 milyon TL'ye yakın bir para istediler. Ardından biz ödeme yapamayınca kulübe haciz gönderdiler. Biz oraya depremzede misafir olarak gitmiştik" 

Devlet Bahçeli'nin yeni takımı Karagümrük küme düştü Devlet Bahçeli'nin yeni takımı Karagümrük küme düştü

Erce Kardeşler ne demişti?

Hatayspor kalecisi Erce Kardeşler Gaziantep FK maçının ardından yaptığı açıklamada " Sezon başından beri çok yalnız kaldık. Sahamız olmadı. Tesisimiz olmadı. Paramız olmadı. Bir kulübün bu kadar sahipsiz kaldığını ilk defa gördüm. Düşünebiliyor musunuz bir futbol takımı basket idmanı yaparak maçlara hazırlanıyor. Böyle bir şey olabilir mi?" ifadelerini kullanmıştı.

Kardeşler,"5 aydır kaşar ekmek yiyoruz. Kaşar ekmek yiyerek, idmanlardan sonra duş almadan evimize gidiyoruz. 1.5 saatlik yolu söylemiyorum bile. Çok üzülüyorum. Tek isteğim Hatayspor'un ligde kalması. Ben Hatay halkı için buradayım. Volkan hoca da yalnız kaldı. Hocalık yapamadı. Hocalıktan başka her şeyi yapmaya çalıştı çünkü. Buraya kadar geldiysek Volkan hoca sayesindedir" açıklamasında bulunmuştu.
 

Editör: Nehir Durdağı