İbrahim Reisi'nin cenaze töreninden ilk görüntüler! İzdiham yaşanıyor İbrahim Reisi'nin cenaze töreninden ilk görüntüler! İzdiham yaşanıyor

Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Dmitry Medvedev, ABD'ye uyarı adı altında üstü kapalı bir tehditte bulundu. ABD'nin yakında 11 Eylül 2001'e benzer bir saldırıya maruz kalabileceğini aktaran Medvedev, bu saldırının nükleer olabileceğini öne sürdü.

Geçtiğimiz pazar günü resmi Telegram hesabından "11 Eylül arifesinde birkaç kelime" diyen bir gönderi paylaşan Medvedev, gönderinin sonuna doğru, ABD'nin "11/09/2001 tarzı bir başka saldırıya maruz kalacağı, ancak nükleer veya biyolojik bileşenli" olacağı yönünde bir öngörüde bulundu.  Saldırının hangi ülke tarafından yapılacağını belirtmedi.

Rus devlet haber ajansı Tass ile geçen ay  yaptığı röportajda Medvedev yine benzer yorumlarda bulunarak ABD ve diğer Batılı ulusların dünyayı Üçüncü Dünya Savaşı'na yaklaştırdığını öne sürmüştü. Medvedev, "Açıkçası, sinyalleri duysalardı kesinlikle daha iyi olurdu" diyerek "Her halükarda dünya 3. Dünya Savaşı tehlikesiyle karşı karşıya kalmayacak. Aslında bu noktada rakiplerimiz aktif olarak herkesi zorluyor" ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Nehir Durdağı