Rusya lideri Putin'in talimatıyla Rusya ordusu, Ukrayna'nın Harkov şehrindeki bir bakkal dükkanına saldırı düzenledi. Saldırıda 49 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişi  yaralandı. Askeri yetkililer ölenlerin arasında 6 yaşındaki bir erkek çocuğunun da bulunduğu açıklandı.

İki ülkede Magnum dondurmaları toplatılıyor!"Ürünü satın aldıysanız yemeyin" uyarısı İki ülkede Magnum dondurmaları toplatılıyor!"Ürünü satın aldıysanız yemeyin" uyarısı

Ukraynalı yetkililer tarafından yapılan açıklamada Rusya'nın ülkenin kuzeydoğusundaki bir köye düzenlediği saldırıda bir bakkal dükkanın hedef olduğu ve saldırıda 49 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

bomba-1

Ukrayna'nın Harkov'un Groza köyündeki bir bakkala düzenlediği saldırıda 48 kişi hayatını kaybederken, ölenlerin arasında 6 yaşındaki bir erkek çocuğunun da bulunduğu ifade ediliyor. Askeri yetkililer saldırı sonucu çok sayıda kişinin de yaralandığı açıklandı.


Cumhurbaşkanlığı Özel Kalemi Andrii Yermak ve Kharkiv Valisi Oleh Syniehubov, öğleden sonra Groza köyündeki bir bakkal dükkanın ve kafenin bombalandığını duyurdu.

Yüzlerce insanın öldüğü, milyonlarca insanın göç etmeye zorlandığı savaşta bugün de kan donduran bir saldırı gerçekleşti.Syniehubov hayatını kaybeden 49 kişi arasında 6 yaşındaki bir erkek çocuğunun da bulunduğunu, yaralanan çok sayıda vatandaş arasında da çocukların bulunduğunu ifade etti

Editör: Nehir Durdağı