Rus muhalif Mikhail Khodorkovsky'nin başlattığı bir proje olan The Dossier Center Rusya'nın sır gibi sakladığı bilgileri sızdırdı.Sızdırılan bilgiler ise son derece basit bir hata sonrası ele geçirildi. 
Newsweek bu gelişmeyi 'Rusya Yanlışlıkla Putin'in Gizli Servisinin Adreslerini Açıkladı' başlığı ile okurlarına duyurdu.

Operasyon devam edecek mi? İran'dan bütün dünyanın beklediği soruya yanıt! Operasyon devam edecek mi? İran'dan bütün dünyanın beklediği soruya yanıt!


Habere göre, ekip Moskova Belediyesi'nin internet sitesinde yayınlanan 'Özel Grup' başlıklı 434 sayfalık belgede listelenen adreslerde bir tuhaflık fark etti. Söz konusu belgede 'kesintiye maruz kalmaması gereken mülkler' listeliyordu.


Listede bir dizi çok gizli hükümet tesisi, GRU (Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Ana Müdürlüğü) subaylarına ve Başkan Vladimir Putin'in gizli servisine ait evler, bir mühimmat deposu yer alıyor Listede ayrıca, Rusya Dış İstihbarat Teşkilatı'na bağlı, ya bakanlık çalışanlarının yaşadığı ya da özel operasyonların yürütülmesi için kullanılan iki dairenin ayrıntıları da yer aldı. Ekip, bu tür ayrıntıların kanunen devlet sırrı olarak kabul edildiğini söyledi.

Editör: Nehir Durdağı