İntihar eden Yapı Kredi çalışanı Efe Demir'in ifşa mektubu ortaya çıktı İntihar eden Yapı Kredi çalışanı Efe Demir'in ifşa mektubu ortaya çıktı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; Sancaktepe’de ormanlık alanda elleri ve ayakları bağlanmış kimliği belirsiz bir erkek cesedi bulunduğu ihbarını aldı. Jandarma olay yeri inceleme ekipleri; mantar toplamaya çıkan bir ailenin fark ettiği erkek cesedinin parmak izinden kimliğinin Semih Sevgi olduğunu belirledi. Yapılan ilk incelemenin ardından, ailesiyle irtibat kuruldu ve maktulün Tokat'ta ikamet ettiği, ancak kendisinden haber alınmadığı için ailesi tarafından kayıp ihbarında bulunulduğu tespit edildi.

FAİL ESKİ KIZ ARKADAŞI ÇIKTI

Maktul Semih Sevgi'nin İstanbul’da görüştüğü kişilerin ifadeleri, kullandığı sosyal medya hesapları ve PTS (Plaka Tanıma Sistemi) üzerinden öldürülmeden önceki iletişim ve hareket trafiği belirlendi. Olayda şüphesi olduğu değerlendirilenlere yönelik olarak 4 ayrı adreste eş zamanlı arama yapan Jandarma ekipleri; Semih Sevgi'nin eski kız arkadaşı Seçil Çiftçi'nin çelişkili ifadelerinden şüphelendi.

Seçil Çiftçi'nin  sosyal medya hesaplarından maktulü tehdit ettiği üzerine bulgular elde eden ve kaldığı evde uyuşturucu bulan ekipler Seçil Çiftçi'yi gözaltına aldı. 

Kanal D Haber’in haberine göre, Seçil Çiftçi ile birlikteliği olan Semih Sevgi ayrılmalarına rağmen Seçil’in peşini bırakmadığı, pek çok kez Çiftçi’nin evine gelen Sevgi’nin barışmak istediği ancak genç kadının reddettiği iddia edildi.

SANDALYENİN KIRIK DEMİR BACAĞIYLA ÖLDÜRDÜ

Eski sevgili son defa eve geldiğinde bu sefer Seçil, onu içeri aldı. İkili konuşmaya başladı ama konuşma uzun sürmedi. O konuşma tartışmaya döndü. Bu sefer Seçil, sandalyenin kırık demir bacağını aldı ve eski sevgilisine onla defalarca vurdu. Eski sevgili olay yerinde hayatını kaybetti. Bunun üzerine genç kadın da babasından yardım istedi. Baba ile kızı elleri ve ayakları bağlanmış o cansız bedeni aracın arkasında koydu ve ormanlık alana götürdü.

MANTAR TOPLAYAN AİLE BULDU

Sevgi'nin cansız bedeni mantar toplayan bir aile buldu ve jandarmaya haber verdi. Parmak izinden kimliği tespit edildi. Seçil'i ise sosyal medya paylaşımları ele verdi. Suçunu itiraf etti, babasıyla birlikte yakalandı. 

Genç kadın ifadesinde eski erkek arkadaşı Semih Sevgi  ile ayrıldıklarını, ancak eski sevgilinin kendisini rahatsız etmeye devam ettiğinden aralarında çıkan kavgada öldürdüğünü, sonra cesedi babası C.Ç. ile birlikte Sancaktepe’de ormanlık alana bıraktıklarını itiraf etti.

Seçil Çiftçi ve babası C.Ç., çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.