Bakan Vedat Işıkhan emeklilere bayram ikramiyesinin ne zaman yatırılacağını açıkladı Bakan Vedat Işıkhan emeklilere bayram ikramiyesinin ne zaman yatırılacağını açıkladı

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolar/TL kuruna ilişkin tahminleriyle adından söz ettirmeye devam eiyor. Doların gidişatına ilişkin öngörüleriyle yatırımcıların takip ettiği Geçer, tarih vererek elinde dolar olanları üstüne basa basa uyardı.

DOLAR 50 TL'YE ÇIKABİLİR

Selçuk Geçer, enflasyonun daha da artması ve bu durumda hiçbir makroekonomik müdahale yapılmaması durumumda doların 50 TL'ye kadar çıkabileceği ifade etti.

KORKUNÇ FAİZ ÖDEMELERİ OLUR

Geçer, dolar için tahminde bulunarak, "Eğer bu seviyenin altında doları tutmaya devam ederseniz, büyük zarar edersiniz. Ülkeyi ve vatandaşı ciddi anlamda sıkıntıya sokarsınız. 30, 32, 35 veya 29 seviyelerinde doları tutabilirler mi? Belki tutabilirler. Ancak bunun bedeli korkunç bir bütçe açığı olur, korkunç faiz ödemeleri olur" şeklinde konuştu.

DOLAR/TL NE KADAR?

Son kapanışını 32.4587 TL 'den yapan Dolar/TL kuru alış fiyatı 32.4489 liradan, satış fiyatı ise 32.4686 liradan işlem görüyor.

Editör: İrem Nur Kaya