Selçuk Geçer dolar/TL kuru hakkında "Gerçek değerine ulaştığında büyük çalkantılar yaşanır" diyerek "Dolar çok ciddi bir şekilde değer kaybedecek" uyarısında bulundu.

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, ABD Merkez Bankası Fed'in eğilimlerinin ardından dolarda yaşanabilecekler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"50 TL'LİK BİR DOLAR KURUNDAN BAHSEDİYORUZ"

Ünlü beyaz et firmasına rekor ceza! Ünlü beyaz et firmasına rekor ceza!

Geçer, dolar hakkında "50 TL'lik bir dolar kurundan bahsediyoruz. O ürünün gerçek değeri zamanla ortaya çıkar ve gerçek değerine ulaştığında büyük çalkantılar yaşanır" şeklinde konuştu.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ DÜŞECEK Mİ? 

Yatırımcılar, "Dolar yükselecek mi, düşecek mi? Dolar alınır mı, satılır mı?" gibi soruları araştırırken Selçuk Geçer, kendi Youtube kanalında yeni bir video yayımladı. Geçer, dolar kurunun önemli ölçüde düşeceğini öngörerek "Dolar çok ciddi bir şekilde değer kaybedecek" uyarısında bulundu.

SELÇUK GEÇER DOLAR/TL İÇİN NE SÖYLEMİŞTİ?

Ekonomist Selçuk Geçer, geçtiğimiz gün yatırımcılara yaptığı uyarısında ise şunları söylemişti:

“İşler karışıyor gibi görünüyor. Riskli işlerden uzak durun, sakin olun ve beklemeyi öğrenin. Bazı noktalarda aceleci olmamak önemli. Kimse doların fırlamasını beklemesin, çünkü doların yükselmesini, banka faizlerinin üzerine çıkarmamak için ellerinden geleni yapacaklar. Aksi takdirde, dolarda çok sert hareketler olabilir."

DOLAR/TL NE KADAR? 

Serbest piyasada dolar 32,23 TL'den alınırken, 32,24'ten satılıyor.

Editör: İrem Nur Kaya