Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Tepecik köyünde anızlık alanda sabah saatlerinde meydana gelen yangın akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Rüzgarın da etkisiyle yeniden başlayan yangın 7 köyü etkiledi.  Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Şırnak’ın İdil İlçesine bağlı Tepecik köyünde sabah saatlerinde bilinmeyen nedenle anız yangını çıktı. Köylülerin ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın, akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Rüzgarın da etkisiyle tekrar başlayan yangın, kısa sürede büyüyerek çevresindeki 7 köyü etkiledi.

İstanbul'daki kavurucu hava sıcaklıklarının nedeni belli oldu: AKOM'dan uyarı geldi İstanbul'daki kavurucu hava sıcaklıklarının nedeni belli oldu: AKOM'dan uyarı geldi

Yangını söndürmek için çevre belediyelerden ekipler sevk edilirken, İdil Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ifadelerini kullandı; "Suriye tarafından rüzgarın etkisi ile hızla ilerleyen anız yangını İdil ilçesine bağlı 7 köyü etkilemiştir. Yangın haberi üzerine İdil Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yangını söndürmek için araç ve ekiplerimizle birlikte yangının olduğu bölgeye intikal etmiştir. Sınır hattı boyunca süren yangını söndürmek için Cizre Belediyesi ve Silopi Belediyesi araç ve ekipleriyle birlikte bölgeye intikal etmiştir" 

Editör: Nehir Durdağı