RB Live'a konuşan Sörloth, Türkiye'den Almanya'ya geçişinin kendisi için büyük bir adım olduğunu söylerken Türkiye'de çok fazla taktik olmadığını belirtti.

Alexander Sörloth, Türkiye hakkında şu sözleri kullandı;

Türk futbolundan Alman futboluna geçmek kariyerim adına büyük bir hamleydi. Daha yeni yeni takıma yerleştim. Avrupa'nın en iyi takımlarından birinde oynuyorum. Takım iyi yolda ve bu durum beni mutlu ediyor.

''TÜRKİYE'DE SADECE 'GOL AT' DENİYORDU''

Türkiye'de çok fazla taktik yoktu. Bu yüzden burada olmak benim için büyük bir değişiklik oldu. Türkiye'de sahaya çıkıyordum ve bana verilen tek taktik 'Gol at' oluyordu. Bu kadar, daha fazlası yok. Sadece gol at deniyordu. Türkiye ve Almanya arasında çok farklı bir futbol stili var.

''ŞİMDİ ALIŞTIM, KAFAM RAHATLADI...''

Özellikle bir hücum futbolcusuysanız sahaya çıktığınızda en iyisi fazla düşünmemek olur. İlk başlarda bu yeni sistemde nasıl oynayacağımı çok fazla düşünüyordum. Şimdi alıştım, kafam rahatladı ve işler artık otomatik ilerlemeye başladı. Bunu zaten saha içinde de gösteriyorum.

''BANA BU YÜZDEN ÇOK SABIR GÖSTERDİLER''

Tabii bana takım içinde büyük bir destek var. Antrenmanlarda çok fazla gol atıyorum. Sanırım benim için bu kadar sabırlı olmalarının nedeni de antrenman performansım. Maç içinde yapamadığım şeyleri antrenmanda ne kadar sıkı çalıştığımı görebiliyorlar.

Geçen sezon Trabzonspor formasıyla Süper Lig'de 24 gol atan ve gol kralı olan Sörloth, bu sezon Leipzig'de toplam 29 maça çıkarken 4 gol ve 4 asist kaydetti.

Spor Arena