Ak Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu'nun, İstanbul'da lüks bir sitede 3 milyon dolara villa satın aldığı ileri sürülüyordu. Soylu bu iddialara sert tepki gösterdi. Soylu konuya ilişkin şu açıklamada bulundu;

Almanya Cumhurbaşkanı'nı İstanbul Valisi karşıladı! Almanya Cumhurbaşkanı'nı İstanbul Valisi karşıladı!

"Aylardır olduğu gibi bugün de güne yine bir Süleyman Soylu yalanı ile başlıyoruz. On beş yıldır Bahçeşehir'de oturuyorum. Allah izin verirse de oturmaya devam edeceğim. Oğlumun da evini ifşa ettiniz. Örgütçü arkadaşlarınıza söyleyin, şimdi oraya da taşınmayacak."

Hakkındaki iddialara sosyal medya üzerinden ateş püsküren soylu paylaşımında şunları aktardı;

 "Günaydın. Aylardır olduğu gibi bugün de güne yine bir Süleyman Soylu yalanı ile başlıyoruz. Günün haberi, attığı yalanlar, aldığı nefesten fazla bir sözde 'gazeteciden'… On beş yıldır Bahçeşehir'de oturuyorum. Allah izin verirse de oturmaya devam edeceğim. Evi bir yılı aşkın süre önce terör örgütlerine ve organize suç örgütlerine hedef gösterecek şekilde yine sizler tarafından ifşa edilen oğlum, Çekmeköy'deki başka bir eve tadilatı karşılığında kiracı olarak taşınmak istedi. Şimdi onu da ifşa ettiniz.Örgütçü arkadaşlarınıza söyleyin, şimdi oraya da taşınmayacak. Daha önce ifşa olan, Halk TV sahibinin de oturduğu, aynı yerde oturmaya devam edecek. Gazeteci olan son cümleden yeni bir haber daha çıkartır, hadi bakalım…"

Editör: Nehir Durdağı