Türkiye'de yüksek enflasyondan fiyatlar nasibini almaya devam ediyor. Tepeden tırnağa her şeye zam gelirken en çok tepki çeken ise yiyecek içecek sektöründe yaşanıyor. Özellikle kafe ve restoranlardaki fahiş fiyatlar nedeniyle son günlerde boykot başlamıştı. O boykota şimdi de Tekel bayileri dahil oldu.

Meteroloji'den o bölgeler için uyarı: Toz taşınımı,sağanak ... Meteroloji'den o bölgeler için uyarı: Toz taşınımı,sağanak ...

O GRUBA AİT SİGARALARI SATMAMA KARARI ALDILAR

Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar, British American Tobacco’nun sigarada yüzde 4.71 olan kâr marjını, 3.68’e düşürmesi sebebiyle, o gruba ait sigaraları satmama kararı aldı.

Cumhuriyet’ten Ali Can Polat’a konuşan Dündar, en büyük üçüncü sigara tedarikçisi olan BAT’ın sigarada yüzde 4.71 olan kâr marjını, 3.68’e düşürdüğü için böyle bir karar aldıklarını belirtti.

"İYİCE ÇIKMAZA GİRDİK"

Erol Dündar ayrıca şunları söyledi:

"Firma geri adım atana dek protestomuza kararlılıkla devam edeceğimizi bilmelerini isteriz. Her geçen gün artan giderlerimiz ve sürekli gelen zamlar ile bayiler olarak iyice çıkmaza girdik. "

BAT grubunun içinde Kent ve Rothmans gibi popüler sigara markaları bulunuyor.

Editör: İrem Nur Kaya