Fenerbahçe TFF'ye yapılan erteleme ve yabancı hakem başvurusunun reddedilmesinin ardından tepki olarak dev maça U19 Takımı ile çıktı. Başlama vuruşunun yapılmasıyla birlikte Galatasaray, 1. dakikada gelişen atakta Barış Alper Yılmaz'ın ceza sahasına indirdiği topla buluşan Mauro Icardi'nin golüyle 1-0 öne geçti.

Sarı - lacivertli futbolcular golün ardından santra yapmadı ve sahadan çekildi. Hakem Volkan Bayarslan, Fenerbahçeli futbolcuların tamamının soyunma odasına gitmesinin ardından karşılaşmayı tatil etti. Galatasaraylı oyuncular, müsabakanın yarıda kalması sonrasında büyük bir sevinç yaşadı ve daha sonra antrenman maçıyla geceyi noktaladı.

Sarı - kırmızılıların attığı golde dikkat çeken bir detay ortaya çıktı. Başlama vuruşunun yapılmasıyla birlikte Galatasaraylı Kerem Aktürkoğlu'nun hareketsiz biçimde orta sahanın sol çizgisinde bulunduğu ve herhangi bir aksiyon almadığı görüldü. Galatasaraylı futbolcular ise top çevirdi ve saniyeler sonra Icardi'nin golüyle 1-0 öne geçti. 

Ortaya atılan iddiaya göre Kerem Aktürkoğlu, maç başlamadan önce Fenerbahçeli futbolcularla "Maça kim başlarsa topu taca atacak" şeklinde bir konuşma yaptı.

Galatasaray şampiyon Galatasaray şampiyon

Aktürkoğlu'nun bu nedenle atılan golde herhangi bir harekette bulunmadığı ve gol sevincinde yer almadığı iddia edildi.
 

Editör: Nehir Durdağı